Jak dojechać do Wołosatego?

Położone w sercu Bieszczad Wołosate to południowo-wschodni kraniec Polski. W epoce dominacji PKP bramą w Bieszczady był Zagórz, położona w pobliżu Sanoka miejscowość z dworcem PKP. Niejeden "stary bieszczadnik" z rozrzewnieniem wspomina noce spędzone na dworcu w Zagórzu w oczekiwaniu na pierwszy autobus w Bieszczady.

Jeśli planujemy podróż koleją to w dalszym ciągu najlepiej dojechać do Zagórza. Można też zakończyć kolejową przygodę w Rzeszowie i tam przesiąść się w autobus PKS.

Dla zmotoryzowanych sprawa jest prosta. Przez Sanok, Lesko, Ustrzyki Dolne do Ustrzyk Górnych i stamtąd na południe około 5 km do Wołosatego. Droga jest przejezdna przez cały rok, zimą odśnieżana systematycznie. Po ostatniej modernizacji nie trzeba się już obawiać o stan samochodu - ani śladu dawnych dziur i wybojów. Czasem ten ostatni odcinek drogi trzeba pokonać pieszo, ale piękno doliny Wołosatki każdemu wynagrodzi trudy wędrówki.

W sezonie letnim sytuację podróżującym ułatwiają prywatni przewoźnicy - nie ma większych problemów z przemieszczaniem się z miejsca na miejsce.

Stajnia znajduje się w pierwszym podwórzu za mostem
w Wołosatem - po lewej stronie drogi.